W jakich sytuacjach przydaje się klucz udarowy elektryczny?

klucz udarowy PHU ABCWygodne wkręcanie i wykręcanie śrub może sprawiać pewne problemy, jeżeli nie dysponuje się odpowiednim sprzętem ułatwiającym wykonanie tego zadania. Najlepiej sprawdza się klucz udarowy elektryczny, który z pewnością przyda się każdemu majsterkowiczowi.

Chociaż klucz udarowy kojarzy się zwłaszcza z wyposażeniem warsztatów samochodowych, to trzeba mieć na uwadze, że profesjonaliści raczej decydują się na wersję pneumatyczną klucza udarowego, która zapewnia wyższe momenty obrotowe, a tym samym szybszą i znacznie wydajniejszą pracę. W warunkach domowych raczej mało osób zdecyduje się na klucz pneumatyczny głównie z powodu wyższej ceny zarówno zakupu, jak i samej eksploatacji. Przede wszystkim jest konieczny dodatkowy zakup kompresora wydajności 500l/min i ze zbiornikiem. W przypadku wersji elektrycznej narzędzi potrzeba jedynie dostępu do energii elektrycznej, a niektóre modele działają też na akumulator.

Klucz udarowy elektryczny – zastosowanie

Tego typu klucz (zobacz) świetnie sprawdza się w zastosowaniach amatorskich, w warsztacie majsterkowicza bądź w garażu. Natomiast w trasie przydatny będzie model zasilany z gniazdka zapalniczki pojazdu albo z zasilaniem akumulatorowym. W razie konieczności wymiany koła, to po prostu niezbędne narzędzie, aby ułatwić i przyspieszyć całą pracę. Modele akumulatorowe są jednak trochę cięższe.