Jaką wiertarko wkrętarkę wybrać?

Wybór wiertarko wkrętarki nie jest sprawą prostą – na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych modeli. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jedną z podstawowych różnic między poszczególnymi modelami jest rodzaj sposobu zasilania. Wiertarko wkrętarka akumulatorowa jest świetnym wyborem dla osób, które chcą korzystać z niej raczej okazjonalnie. Takie modele są lżejsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Mogą posłużyć także w trudno dostępnych miejscach. Ich minusem jest jednak mniejsza moc i konieczność kontrolowania poziomu naładowania baterii. Modele sieciowe są świetnym wyborem dla bardziej zaawansowanych użytkowników, a ich większa moc oznacza większe możliwości. Niestety sporą wadą jest konieczność stałego połączenia z siecią zasilającą.

Im wyższe napięcie konkretnego modelu, tym szybsza będzie praca wykonywana przez użytkownika. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że większe napięcie wiąże się z cięższą baterią. W przypadku modeli sieciowych większa moc jest bez wątpienia sporą zaletą, daje więcej możliwości oraz minimalizuje ryzyko przegrzania urządzenia podczas pracy.

Wiertarko wkrętarka może posiadać możliwość regulacji prędkości, co przydaje się w przypadku pracy z materiałami o zróżnicowanej wytrzymałości. Wysoka liczba obrotów na minutę zdecydowanie zwiększa efektywność pracy.

Przed zakupem warto sprawdzić ciężar wiertarki. Zbyt ciężka utrudni pracę i będzie powodować szybkie zmęczenie mięśni. Ważnym aspektem jest także uchwyt – odpowiednio wyprofilowany i pokryty okładziną antypoślizgową zapewni kontrolę nad urządzeniem.