Wybór odpowiedniej wkrętarki

wkrętarka akumulatorowa
Domowa skrzynka z narzędziami i urządzeniami do majsterkowania byłaby niekompletna bez odpowiedniej wkrętarki. W domu spotkać można wiele sytuacji,w których posiadanie takowego urządzenia znacznie przyspieszyłoby pracę. Biorąc pod uwagę, że prosty model kosztuje niewiele, warto rozważyć ten wydatek.

Wkrętarki akumulatorowe

Akumulatorowe wkrętarki są bardzo praktyczne, zwłaszcza przy okazjonalnym użytkowaniu. Zasilane są przy pomocy akumulatora, dzięki czemu można uniknąć plączących się przy pracy pod nogami kabli. Jednym minusem tego typu urządzeń jest fakt, że przed użyciem trzeba je solidnie naładować, a ich czas pracy jest ograniczony. Wkrętarki akumulatorowe kupić można w każdym markecie budowlanym, a także w sklepach internetowych – w tych ostatnich można trafić na ciekawe promocje cenowe.

Wkrętarki zasilane z sieci

Jako, że akumulatorowe wkrętarki są nieco droższe, niektórzy decydują się na zakup urządzenia zasilanego bezpośrednio z sieci energetycznej. Unika się co prawda konieczności naładowania akumulatora przed każdorazowym korzystaniem z wkrętarki, trzeba jednak liczyć się z tym, że cały czas wtyczka musi znajdować się w kontakcie. W domowym użytku, do tego okazjonalnym, nie powinno być to wielkim problemem.